EÚ RoHS Smernica
EÚ RoHS Poradenstvo a Manažment
Čo znamená RoHS?
RoHS (Restriction of Hazardeous Substances) je skratka
pre smernicu 2011/65/EÚ a jej doplňujúcu smernicu 2015/863/EÚ, ktorá kontroluje a reguluje používanie určitých zakázaných látok v elektrických a elektronických zariadeniach.
V Eco Systems Vám pomôžeme so správnym pochopením tohto nariadenia. Vyriešime za Vás manažment RoHS z pohľadu Vašich zákazníkov, dodávateľov a úradov. Poradíme Vám, čo robiť v prípade prítomnosti zakázanej látky vo vašich produktoch. Naša dokonalá znalosť smernice RoHS Vám pomôže s prehľadom zvládať túto smernicu EÚ.

Je Vaša spoločnosť v súlade so smernicou RoHS?
Každý EÚ výrobca/dovozca/distribútor elektrických alebo elektronických výrobkov, komponentov, náhradných dielov má za povinnosť riadiť sa smernicou RoHS a mať zabezpečenú RoHS certifikáciu pre všetky svoje komponenty, náhradné diely a finálne výrobky. Táto činnosť zahŕňa RoHS manažment dodávateľov, od ktorých je potrebné vyžiadať príslušnú RoHS dokumentáciu/certifikáciu. Následne, po splnení všetkých RoHS požiadaviek, sa môže finálny produkt/výrobok u výrobcu/predajcu/distribútora označiť certifikátom RoHS.
EÚ RoHS smernica (2015/863/EÚ) definuje maximálne povolené hodnoty hmotnostnej koncentrácie v homogénnych materiáloch pre týchto 10 obmedzovaných látok:
Kadmium (Cd): < 0,01%
Olovo (Pb): < 0,1%
Ortuť (Hg): < 0,1%
Šesťmocný chróm: (Cr VI) < 0,1%
Polybromované bifenyly (PBB): < 0,1%
Polybromované difenylétery (PBDE): < 0,1%
Bis (2-etylhexyl) ftalát (DEHP): < 0,1%
Benzylbutylftalát (BBP): < 0,1%
Dibutylftalát (DBP): < 0,1%
Diizobutylftalát (DIBP): < 0,1%

